15 фактів, які ви повинні знати про пом'якшувач води

15 фактів, які ви повинні знати про пом'якшувач води

Видано 28/09/2022

15 фактів, які ви повинні знати про пом'якшувач води

Пом'якшувач води є безцінним пристроєм у будь-якому будинку, до якого подається жорстка вода. Він пом'якшує її і таким чином запобігає осадженню вапняного нальоту, що ускладнює прибирання будинку. Пом'якшувач також захищає домашні пристрої від накипу, з яким пов'язані поломки та скорочення терміну служби водонагрівальних приладів. Це також знижує витрати на миючі засоби, які краще розчиняються у м'якій воді і тому ефективніші, в результаті їх використовується менше. Пристрій також захищає шкіру та волосся від негативного впливу жорсткої води при їх митті.

Як працює пом'якшувач води? Що потрібно для його встановлення? Що треба знати про використання приладу? Ось деякі основні відомості про пом'якшувач води, які вам слід знати.

 1. Пом'якшувач видаляє з води надлишок іонів кальцію і магнію, які роблять її жорсткою. Відбувається обмін небажаних іонів на іони натрію. Цей процес відбувається в шарі іонообмінного матеріалу, який є серцем приладу.

 2. Станція пом'якшує воду по мірі її проходження, вона не зберігає її. Коли ви відкриваєте кран, з нього тече пом'якшена вода.

  AdobeStock 122246664 1

 3. Пом'якшувач дозволяє встановити ступінь пом'якшення води, яка доступна в домашніх точках використання. В домашніх умовах рекомендується, щоб жорсткість води не перевищувала 1-2 мг-екв/л (ммоль/дм3).

 4. Пом'якшувач не змінює смаку води і не стерилізує її. Пом'якшена вода безпечна для пиття. Тільки люди на натрієвій дієті повинні виявляти обачність.

 5. Після пом'якшення певної кількості води іонообмінний матеріал втрачає свої властивості. Однак не безповоротно. Для продовження ефективної роботи потрібно промивання соляним розчином (виробляється з таблетованої солі та води). Пристрій робить це автоматично у потрібний момент.

 6. Більший обсяг іонообмінного шару в пом'якшувачі означає, що пристрій зможе пом'якшити більше води між регенераціями. Однак правильний вибір пом'якшувача відповідно до потреб домочадців слід залишити на розсуд спеціаліста з водопідготовки.
  AdobeStock 143066955 1

 7. Пом'якшувач працює автоматично, не вимагаючи зайвої уваги користувача - після введення налаштувань у панелі пристрою він не потребує обслуговування (крім додавання солі, коли солі в баку стає мало).

 8. Для правильної роботи пристрою важлива не лише наявність відповідного рівня солі в баку, а й використання продукту потрібної якості. Варто вибирати перевірену таблетовану сіль – призначену для пом'якшувачів води.

 9. Якщо пом'якшувач витратить весь свій запас солі, коли вона не буде вчасно додана, іонообмінний шар не регенерується і вода, що надходить до домашніх споживачів, буде жорсткою.

 10. Якщо ви вирішили купити пом'якшувач води з WiFi, вам не потрібно доглядати за пристроєм, щоб перевірити, чи достатньо в баку запасу таблетованої солі. Стан резервуара можна швидко перевірити за допомогою мобільного додатка, встановленого на смартфоні. Додаток також може своєчасно інформувати SMS або електронною поштою про майбутній час поповнення солі.

  mezczyzna z telefonem shutterstock 150284597 v3

 11. Пом'якшувач води можна встановити в будинку – як новому, так і в експлуатації, а також у квартирі. Ми продаємо спеціальні компактні моделі, що потребують невеликого простору для встановлення.

 12. Пом'якшувач встановлюється на вході холодної води. Для пристрою потрібний доступ до електричної розетки та підключення зливної дренажної лінії до каналізації. Переважно підлоговий трап розташований поряд з пом'якшувачем, але за його відсутності можливі й інші варіанти - наприклад, підключення до сифона найближчого умивальника і т.п.

  kitchen compact 15 1

 13. Перед пом'якшувачем завжди слід встановлювати фільтр механічного очищення, що захищає від проникнення механічних домішок до установки.

 14. Коли вдома проблема не тільки в жорсткості води, а й у її смаку та запаху, варто вибрати пристрій 2-в-1, тобто пом'якшувач з вугільним фільтром. Це забезпечить досить м'яку воду і покращить її смак та запах.

 15. Ми рекомендуємо обслуговувати пом'якшувач води не рідше одного разу на рік. Регулярне виконання сервісу знижує ризик зупинки пристрою або його неправильної експлуатації, дозволить знизити експлуатаційні витрати та збільшити інтервали між замінами компонентів, що зношуються.

klatka z filmu 2

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності