Що таке фільтрація і що таке пом'якшення води?

Що таке фільтрація і що таке пом'якшення води?

Видано 22/08/2023

Очищення води вдома дозволяє поліпшити її склад і властивості. Завдяки обробці води небажані елементи, сполуки та домішки можна легко та швидко видалити. Таким чином покращується її якість. Очищення води передбачає пом’якшення, фільтрацію або те й інше.

Що таке пом'якшення води?

Пом’якшення води – це процес, що включає видалення іонів кальцію та магнію. Надмірна їх кількість у воді робить її жорсткою . Чим їх більше, тим жорсткіша вода. Чому жорстку воду пом'якшують? Мінеральні речовини, що містяться в ній, хоч і не мають прямого негативного впливу на здоров’я, але викликають масу проблем в побуті. Вони випадають з води у вигляді накипу, що важко видаляється, що осідає на сантехніці і всередині водонагрівальних пристроїв і водопровідної системи. Ці відкладення сприяють виникненню збоїв, руйнуванню і передчасному зносу приладів і обладнання. Вони також негативно впливають на волосся та шкіру, наприклад висушуючи їх і роблячи їх тьмяними.
Що таке пом'якшення води? Жорстка вода протікає через спеціальний іонообмінний шар матеріалу, розташований у приладі, що називається пом’якшувачем. Він захоплює іони кальцію та магнію та обмінює їх на іони натрію. Мінерали, що відповідають за жорсткість, залишаються в іонообмінному матеріалі, завдяки чому належним чином пом'якшена вода надходить у крани в будинку.

Пом'якшувач встановлюється централізовано для всього помешкання - таким чином, один пристрій забезпечує м'яку воду у всіх точках водозабору. Вона досягає кранів, бойлера, бака гарячої води, пральної машини, захищаючи їх від негативного впливу вапняних відкладень.
Пом’якшувач видаляє з води кальцій і магній. Проблема з іншими компонентами вирішується за допомогою правильної фільтрації.

3 v2

 

Фільтрування води

У нас є кілька типів фільтрів на вибір, залежно від проблеми з водою, з якою ми стикаємося. Пристрої з активованим вугіллям видаляють небажані хімікати з води. Перш за все, це хлор, який використовується для знезараження води. Вугільний фільтр ефективно позбавить воду присмаку і запаху хлору. Як і пом'якшувач, він встановлюється в помешканні, централізовано, на магістральному підводі холодної води. У випадку квартир, де треба боротися з проблемою жорсткості води та хлору в ній, рекомендованим рішенням може бути прилад 2 в 1, що містить вугільний фільтр та іонообмінний шар в одному корпусі. Він одночасно позбавляє воду від хлору та іонів, що відповідають за жорсткість.

Вода також може містити механічні домішки - їх уловлює механічний фільтр, встановлений перед водоочисною станцією. Завдяки цьому до очисних пристроїв надходить попередньо відфільтрована вода без домішок, які могли б завадити правильній роботі станції.
Вода також може містити такі забруднення, як віруси, цисти, алергени та свинець. Їх можна видалити за допомогою мікробіологічних фільтрів або систем зворотного осмосу.

AdobeStock 128085668

У воді зі свердловини також часто присутні залізо і марганець. Результатом їх присутності є іржавий колір і погіршення смаку води, плями і відкладення, які важко видалити, а також розвиток бактерій в трубах водопровідної системи. Ще однією проблемою свердловинної води є сірководень. Його неприємний запах, що нагадує запах тухлих яєць, помітний навіть при малих концентраціях. Спеціальні фільтри для видалення заліза можуть вирішити ці та інші проблеми, видаляючи з води надлишок небажаних сполук.
Також у продажу є багатофункціональні фільтри для води з власного джерела, оснащені спеціальною сумішшю матеріалів, які видаляють з води залізо, марганець, жорсткість і органічні речовини.

 

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності