4 помилки, яких слід уникати під час миття волосся, щоб покращити його стан

4 помилки, яких слід уникати під час миття волосся, щоб покращити його стан

Видано 18/06/2023

Миття волосся - здавалося б, під час цього нехитрого заняття важко зробити якусь помилку, але це стається! Спосіб миття волосся дуже впливає на його стан. Ось 4 помилки, які ми часто робимо несвідомо під час миття волосся, усунення яких призведе до помітної зміни його зовнішнього вигляду та стану.

1. Використання занадто великої кількості шампуню

Велике значення для стану волосся має не тільки вид використовуваних косметичних засобів, але і їх кількість, яку ми використовуємо за одне миття. Занадто багато шампуню, нанесеного на голову, шкодить волоссю, особливо якщо воно досить сухе. Тому що надмірна кількість косметичних миючих засобів може спричинити видалення себуму (шкірного сала), тобто природного секрету, який виробляється сальними залозами шкіри, що забезпечує належний рівень зволоження та захисту. Видалення шкірного сала робить волосся більш вразливим до пошкодження.

Використання надмірної кількості шампуню не зробить волосся більш ретельно вимитим. Збільшена кількість косметики призводить до того, що вона гірше піниться і важче змиватися.

Отже, скільки шампуню ми повинні використовувати? При виборі якісного засобу для глибокого очищення вистачить приблизно 10 мл (менше столової ложки).

Одним із перевірених способів миття волосся є розбавлення та спінювання шампуню перед застосуванням (наприклад, у невеликій мисці чи чашці). Завдяки такому рішенню волосся не буде піддаватися висушуванню, засіб не буде на нього впливати надто сильно, також ми обмежимо його споживання та використання води, необхідної для ретельного змивання шампуню.

AdobeStock 318144275 v2

2. Миття волосся по всій довжині

Правильне миття полягає в митті шкіри голови і пасом волосся біля коренів. Волосся по всій довжині не потребує ретельного миття, тому що воно жирне в основному біля шкіри голови. Саме тут накопичується найбільше бруду. Щоб зберегти волосся в хорошому стані, краще уникати нанесення шампуню по всій довжині. Тому що миючі засоби, що містяться в косметиці, можуть його висушити. Достатнім для нижньої частини волосся буде ополіскування розчиненим шампунем, що змивається водою з голови.

3. Неправильне використання кондиціонера

Важливим елементом догляду за волоссям є використання кожного разу правильного кондиціонера для догляду, підібраного відповідно до типу волосся. Однак наносити його від коренів – помилка. На відміну від шампуню, кондиціонер слід наносити по всій довжині волосся, уникаючи прядок біля коріння і шкіри голови. Нанесення кондиціонера на шкіру може викликати її подразнення і сприяє тому, що волосся біля коріння швидко стає жирним. Кондиціонер, нанесений на шкіру, блокує цибулини, що сповільнює ріст волосся і збільшує вироблення шкірного сала.

AdobeStock 114945152

4. Миття голови в невідповідній воді

Найпоширенішою помилкою в догляді за волоссям є його миття у жорсткій воді, яка сушить волосся і робить його тьмавим. Вимите в жорсткій воді, воно втрачає блиск, стає пласким, а його структура більш грубою і неприємною на дотик. Мінерали, що містяться в жорсткій воді, ускладнюють розчинення шампуню, через що він менше піниться, тому ми інстинктивно використовуємо його більше. Мінерали разом із нерозчиненою миючою косметикою можуть накопичуватися навколо волосяного фолікула, спричиняючи випаданню волосся та утворенню лупи. Отже, якщо ми хочемо, щоб наше волосся було в хорошому стані, нам слід почати з основ, тобто звернути увагу на жорсткість води, яку ми використовуємо для миття.

Чи маєте ви справу з жорсткою водою, можна легко перевірити за допомогою недорогого тесту-смужки. Що робити, якщо виявилося, що причиною є жорстка вода? Тоді варто задуматися про встановлення пом'якшувача. Тим більше, що таке рішення виявиться дуже корисним не тільки для нашого волосся…

 AdobeStock 202758506

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності