7 способів зберегти воду вдома

7 способів зберегти воду вдома

Видано 28/04/2017

Від прийняття душу або ванни до поливу саду - ми використовуємо багато води щодня, але чи можемо точно визначити, скільки? Це складне завдання, тим більше що ми рідко звертаємо увагу на це у повсякденному житті. Хоча відкритий кран при чищенні зубів може здатися тривіальною проблемою, всі ваші домашні дії сприяють великій витраті води. За оцінками, ми щорічно витрачаємо понад 250 мільярдів літрів води! Хорошою новиною є те, що обмежити споживання води простіше, ніж ви вважаєте. Ось 7 найпростіших способів.

1. Знайдіть протікання в крані

Якщо ви помітите, що у вас капає з крана, ви, ймовірно, маєте справу з клапаном, який протікає. Ви думаєте, що це лише дрібниця? На мить так. Але згодом проблема наростатиме. Вода капає з крана – 5 літрів води на день.

Витіки можуть відбуватися у кількох місцях. Найбільш поширеною проблемою є протікання носика, особливо його основа, і раковина. На щастя, ремонт крана простий і недорогий, і може допомогти заощадити воду та гроші на щомісячних рахунках за її споживання.

18010534 1709599432673816 8556117799541676326 n

2. Перевірте наявність протікання в туалеті

12% від загального споживання домашньої води припадає на неконтрольовані витоку. Туалет є одним із найпоширеніших джерел цієї проблеми. Постійно діючий туалет може витрачати від 1000 до 4000 літрів води на день і, таким чином, збільшувати ваш рахунок на тисячі гривень на рік, якщо ви не позбавитеся проблеми.

Якщо ви підозрюєте, що туалет протікає, виконайте простий тест. Додайте кілька крапель барвника до туалету. Якщо ви помітили, що вода в змиві стає підфарбованою після 30 хвилин без змиву води, ви маєте справу з протіканням.

3. Скоротіть час прийому душу

Одним із способів скорочення споживання води є скорочення часу, який ви проводите у душі. Це також гарне рішення - відключити воду на час, поки ви користуєтеся милом і відкрити її знову тільки тоді, коли настав час змивання. У середньому людина проводить близько восьми хвилин у душі, що становить близько 40 літрів води. Крім обмеження часу в душі, встановіть перлатор, який обмежує потік води через головку душу або кран.

AdobeStock 82821895

4. Не використовуйте туалет як відро для сміття

Ви можете кинути різного роду бавовняні вироби в туалет замість того, щоб кидати їх у сміття, але подумайте про це. Кількість води, яка потрібна для зливу туалетної води, залежить від віку туалету. Старі пристрої споживають близько 10-15 літрів води, а новіші - до 5 літрів. Середнє домашнє господарство використовує більше води при змиванні туалету, ніж при будь-якій іншій домашній діяльності. На туалет припадає близько 31% споживання води вдома. Так як щодо того, щоб таки скористатися кошиком для сміття?

Також слідкуйте за своїми чотирилапими. Відомі випадки змивання води в туалеті, ви знаєте… просто так, для задоволення

5. Вимкніть воду, поки чистите зуби

Більшість людей проводять 2-4 хвилини над раковиною, чистячи зуби щодня. Догляд за зубами займає багато уваги, тому майже не помічаємо, скільки води ми витрачаємо. Одна хвилина чищення з увімкненим краном забирає більше 4 літрів води. Протягом року це означає близько 5000 літрів води, достатньої для заповнення близько 33 ванн. Виконуйте повсякденну діяльність свідомо, і ви незабаром помітите економію на воді.

6. Вмикайте пральну машину, тільки якщо вона заповнена.

Стандартна пральна машина споживає близько 150 літрів води за цикл, незалежно від наповнення, тому прання ледь завантаженого барабана є великою помилкою та марною тратою грошей. Завантажуйте барабан на повну.

Один із способів скорочення витрат на воду під час прання – пропустити додатковий цикл прання. Більшість пральних машин мають можливість додаткового полоскання, але з використанням необхідної кількості миючого засобу можна отримати ті ж результати, не використовуючи додаткову воду. Якщо у вас вдома жорстка вода, ваше обладнання може працювати інтенсивніше на полоскання тканин, ніж на м'якій воді. Пом'якшувач зробить ваш одяг чистим і акуратним з меншим споживанням води.

maxpixel.freegreatpicture.com Woman Toothbrush Dentist 2099474

7. Поливайте газон ощадливо

Багато людей думають, що чим більше поливу, тим краще газон росте. Це може здивувати, але газон не слід поливати так часто. Фактично майже 50% води втрачається внаслідок випаровування, вітру або стоку через неефективну систему зрошення. Надмірна вода також призводить до розвитку багатьох хвороб рослин та появи комах.

Навіть коротке, але щоденне обприскування неефективне, оскільки вода швидко випаровується і може призвести до розвитку мілководних кореневих систем у ґрунті. Натомість поливайте галявину раз на тиждень близько години або більше. Це дозволить воді дійти до коріння, де найбільш потрібна вологість.

Існує один простий спосіб дізнатися, коли припинити поливати газон. Перед включенням спринклера помістіть у центр галявини порожню банку, наприклад, з-під тунця. Коли банку заповнено, це означає, що кілька сантиметрів води потрапили у ґрунт – стільки, скільки потрібно, щоб дістатися до коріння.

Ще один спосіб зменшити споживання води - це поливати газон, коли температура повітря на мінімальній відмітці – рано-вранці або пізно ввечері. Це призводить до скорочення втрат води від випаровування.

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності