Що таке Водний Новий Рік?

Що таке Водний Новий Рік?

Видано 21/01/2021

У гідрологів свій спосіб класифікувати Новий рік у воді – він розпочався 1 жовтня. Із запізненням вітаємо всіх із Новим Водним роком!

Хоча більшість із нас рахує до півночі 31 грудня, щоб відсвяткувати Новий рік, гідрологи чекають до 30 вересня, щоб відсвяткувати Рік води. Водний рік (також званий гідрологічним роком або роком потоку) - це термін, який зазвичай використовується в гідрології для позначення 12-місячного періоду, за який вимірюється загальна кількість опадів на рік. Водний рік позначається календарним роком, яким він закінчується, тому водний рік 2021 року починається 1 жовтня 2020 року і закінчується 30 вересня 2021 року. Геологічна служба США (USGS) вперше розпочала випуск «зведень за водними роками» у 1911 році, де водний рік визначається як 12-місячний період з 1 жовтня по 30 вересня наступного року. Таким чином, 2019 водний рік розпочався 1 жовтня 2018 р. та закінчився 30 вересня 2019 р.

niagara falls 600x400

Навіщо гідрологам потрібний власний спосіб класифікації року, коли календар із січня до грудня існує вже сотні років? Проста відповідь пов'язана з тим, як працює кругообіг води. Якою буде гідрологічна ситуація цього року, залежить від осені попереднього року, а не від січня поточного року. Опади наприкінці календарного року часто не впливають на стік струмків та рік до наступної весни. Тому з гідрологічної точки зору є сенс охарактеризувати 12-місячний період починаючи з осені. Отже, ми не починаємо відлік гідрологічного року до вересня.

water 600x400

Ця концепція особливо корисна в районах, де опади, що випадають у вигляді снігу наприкінці календарного року, зазвичай не тануть до наступної весни чи літа. Тож до зустрічі наприкінці вересня на святкуванні «Водного Нового року»!

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності