Як боротися із вапняним нальотом у своєму будинку?

Як боротися із вапняним нальотом у своєму будинку?

Видано 04/05/2022

Як боротися із вапняним нальотом у своєму будинку?

Одним із негативних наслідків використання жорсткої води у побуті, видимих неозброєним оком, є вапняні відкладення у вигляді білого нальоту. Вони не тільки негарні, а й важко видаляються, особливо коли починають накопичуватися. Як боротися з вапняним нальотом у домашніх умовах? 

1. Вапняний наліт у ванній кімнаті

Вапняні відкладення найчастіше швидко з'являються на змішувачах ванних кімнат, душових кабінах, на умивальниках, тобто скрізь, де ми користуємось нагрітою водою. Осад утворюється в результаті розкладання гідрокарбонатів кальцію та магнію, що містяться у жорсткій воді, що відбувається при її нагріванні.

sluchawka prysznicowa

У продажу є багато хімікатів для видалення вапняних відкладень. Якщо ми не хочемо використовувати засоби для чищення, що містять сильнодіючі речовини, і ризикувати пошкодити поверхню сантехніки і негативно вплинути на навколишнє середовище, відкладення вапняного нальоту можна видалити домашніми методами:

  • поверхню умивальника, душової кабіни, унітазу можна збризкати оцтом і залишити на кілька годин, потім ополоснути;
  • важкодоступні місця, наприклад, змішувач, насадку для душу можна на якийсь час обернути ганчіркою, змоченою в оцті, а потім очистити і промити;
  • також можна втерти в поверхню домашню пасту, приготовлену з 3 столових ложок харчової соди та 1 столової ложки води – залишити приблизно на 2 години;
  • щоб видалити залишки з плитки у ванній, можна обприскати її сумішшю з оцту, води та лимонного соку. Після напилення на поверхню плитки слід відполірувати до отримання бажаного ефекту.

Недоліком домашніх способів для видалення накипу є, на жаль, не дуже приємний запах оцту, що витає у повітрі. Видалення відкладень іноді також потребує повторних дій з очищення.

2. Наліт на посуді

zacieki na naczyniach

Жорстка вода також може залишати непривабливі плями на скляному посуді. Вони перешкоджають тому, щоб посуд виглядав чистим після вилучення з посудомийної машини. Такі відкладення також важко видалити вручну.

  • Для боротьби з плямами та відкладеннями вапняного нальоту, викликаними жорсткою водою, найбільш поширеним миючим засобом для посудомийних машин є спеціальний ополіскувач.
  • Для зменшення утворення вапняного нальоту в посудомийній машині використовують спеціальну сіль, призначену для цих пристроїв. Вона пом'якшує воду, що надходить до камери очищення.
  • Також рекомендується раз на кілька місяців очищати внутрішню частину машини з використанням спеціальних препаратів. Такий препарат освіжить пристрій, очистить його канали та внутрішні елементи та вичистить недоступні місця.

Ще один спосіб видалити непривабливий наліт з посуду - занурити його в оцет. У велику миску наливають літр оцту і занурюють у нього посуд на  годину-дві. Вийнявши посуд з такої ванни, потрібно вимити його засобом для миття посуду.

3. Відкладення у чайнику

wnetrze czajnika

Відкладення вапняного нальоту в чайнику видно неозброєним оком після кількох циклів кип'ятіння води. Вони досить швидко накопичуються, порушуючи потік тепла через поверхню. Частинки каменю з часом починають відокремлюватися від поверхні – їх добре видно, якщо дивитися на склянку з кип'яченою водою проти світла. Як очистити чайник від накипу?
Просто залийте його розчином води та оцту, а потім доведіть до кипіння. Оцет ефективно видалить накип. Перш ніж знову закип'ятити воду для чаю або кави, ретельно промийте чайник зсередини, щоб позбавитися залишків оцту та його запаху.

Електричний водонагрівач також може ненавмисно виділяти сірководень. Зазвичай такі водонагрівачі містять анодний магнієвий стрижень (зроблений з сульфату магнію), щоб запобігти корозії водонагрівача. Якщо анодний стрижень кородує, може створювати у воді вільні електрони, які стимулюють реакцію між сульфатредукуючими бактеріями і сульфатами, що виробляють сірководень (і, отже, запах тухлого яйця). Це більш імовірно, якщо вода залишена у водонагрівачі на деякий час. Проблема може зникнути сама по собі, якщо воду у водонагрівачі систематично використовувати. У більш серйозних випадках проблема запаху може виникати щодня, і тоді знадобиться встановлення системи очищення води для усунення джерела бактерій. 

4. Як ефективно та швидко впоратися з жорсткою водою в домашніх умовах?

lazienka

На жаль, перераховані вище дії не вирішують проблему жорсткої води, а лише борються з її наслідками. Якщо ми використовуємо вдома жорстку воду, відкладення вапняного нальоту з'являтимуться і збільшуватимуться регулярно.

Використання жорсткої води призводить не тільки до появи вапняних відкладень, але й до зниження ефективності нагрівальних приладів, пересихання шкіри, жорсткого, грубого прання, підвищеного використання миючих засобів. Тому варто подумати про встановлення пом'якшувача води, який дозволить раз і назавжди впоратися з її жорсткістю та вапняними відкладеннями. Пристрій монтується відразу після головного крана холодної води на вході в будинок, завдяки чому до всіх точок водозабору подається пом'якшена вода - без ризику утворення накипу і вапняного нальоту.

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності