Маловідомі факти про вплив води на організм

Маловідомі факти про вплив води на організм

Видано 23/08/2021

Малоизвестные факты о влиянии воды на организм

Ви, мабуть, все життя чуєте, що вам потрібно пити воду, і, можливо, не замислювалися, чому так необхідно. Справа в тому, що ми значною мірою складаємося з H2O – близько 70 відсотків нашого тіла становить вода. Ми багато втрачаємо її щодня, і нам необхідно заповнювати запаси рідини, щоб запобігти зневодненню.

Серед важливих функцій, які вода виконує у нашому організмі, зазначимо:

  • видалення відходів при сечовипусканні, потовиділенні та випорожненні,
  • підтримання правильної температури тіла,
  • амортизація суглобів,
  • захист чутливих тканин та нервової системи, наприклад спинного мозку.

Якщо ми не отримуємо достатньо води і стаємо зневодненими, ми можемо відчувати головний біль, запаморочення, втому і дратівливість.

Постійний контроль та оцінка санітарної чистоти свердловин/криниць та систем водозаборів - єдине рішення для підтримки високої якості води. Якщо йдеться про питну воду, необхідне регулярне очищення та дезінфекція.

 kobieta glowa

Вода позитивно впливає на наше здоров'я та самопочуття. Деякі приклади її впливу на організм можуть здивувати вас. Ось 5 додаткових причин, чому вода важлива у нашому раціоні:

  1. Вода допомагає мозку функціонувати. Багато досліджень показали, що дефіцит води може негативно вплинути на наші когнітивні здібності, ускладнюючи, наприклад, концентрацію уваги та контроль координації рухів. Лабораторія діяльності Університету Коннектикуту стверджує, що навіть легке зневоднення, яке вимірюється як втрата приблизно 1,5% нормального обсягу води в організмі, може змінити нашу здатність ясно мислити.
  2. Вода – це зброя проти неприємного запаху з рота. Слина допомагає вимивати бактерії, що викликають неприємний запах із рота, а при зневодненні ми виробляємо менше слини.
  3. Вода підтримує завершальну стадію травлення. Недостатнє споживання рідини – одна з основних причин запорів. Вода може допомогти вам з правильним та безпроблемним спорожненням кишечника.
  4. Вода допомагає боротися із інфекціями. Ви, мабуть, знаєте, що достатня кількість сну та правильне харчування відіграють життєво важливу роль у підтримці здоров'я вашої імунної системи, але режим пиття води не менш важливий. Вода допомагає координувати роботу компонентів імунної системи та вимиває відходи, які можуть її послабити.
  5. Вода допомагає запобігти утворенню каменів у нирках. Національний Фонд Нирок заявляє, що вживання занадто малої кількості води може стати можливою причиною утворення каменів у нирках, твердих та часто болючих відкладень, які утворюються, коли сеча стає надто концентрованою через продукти життєдіяльності.

Інші маловідомі факти про вплив води

Хочете знати, що вода може зробити для вашої шкіри? Для деяких вода може бути секретом краси, але насправді існує не так багато досліджень, які показують, що питна вода робить вашу шкіру здоровою. Непопулярна правда про питну воду і шкіру полягає в тому, що вода досягне спочатку всіх інших органів, лише потім досягне шкіри. Недарма магазини косметики пропонують приголомшливу кількість бальзамів та кремів для зволоження надто сухої шкіри.

kobieta lokiec

Також варто зазначити, що зневоднення може не вплинути на всіх нас однаково. Дослідники з Університету Коннектикуту кажуть, що жінки, мабуть, сприйнятливіші до легкого зневоднення, ніж чоловіки.

Крім того, на думку експертів, люди похилого віку часто наражаються на більший ризик зневоднення через цілу низку факторів. Наприклад, вони можуть страждати від певних захворювань або приймати ліки, які збільшують ймовірність зневоднення. Крім того, тіло, що старіє, має більш низьку здатність зберігати воду, і багато людей похилого віку не відчувають бажання пити, поки вони вже не зневоднені.

Додаткові переваги від води: вона вирішує багато проблем і є універсальним розчинником.

Вода унікальна своєю здатністю приносити численну користь у нашій життєдіяльності. Крім того, вона розчиняє більше речовин, ніж будь-яка інша рідина. Однак те, що вона є таким відмінним розчинником, може стати проблемою щодо води, яку ви п'єте. Можливо, ви не захочете відчувати всіх смаків та запахів мінералів та солей, які вода ввібрала під час шляху до крана. Ви напевно не захочете вживати її, якщо в ній підвищений рівень забруднюючих речовин, таких як хлор, свинець або миш'як.

Системи фільтрації можуть допомогти зменшити так звану загальну кількість розчинених твердих речовин (TDS) у воді, а також концентрацію багатьох інших небажаних домішок. Ви можете встановити систему фільтрації під кухонну мийку або підключити її до розподільника води в холодильнику або морозильній камері.

Фільтр може виробляти смачну воду, яку можна пити, а також використовувати у кулінарії та для покращення напоїв, таких як чай. Маючи під рукою нескінченний запас чистої фільтрованої води, ви щодня можете легко пити стільки, скільки вам потрібно, щоб з вашим організмом не відбувалося зневоднення.

kobieta pijaca wode zestawienie

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності