Видано 16/05/2024
Пом'якшувач - пристрій, рекомендований для будь-якого будинку і квартири з жорсткою водою. Пристрій видаляє з води іони, відповідальні за жорсткість, завдяки чому її використання не призводить до утворення неприємних і небезпечних для побутової техніки та пристроїв відкладень накипу. Про що варто пам'ятати, плануючи встановити пом'якшувач води в новому будинку або квартирі?
Будівництву кожного будинку передує розробка відповідного проекту. Якщо він не включає пом’якшувач води (іноді зазначають як хімводопідготовка), варто попросити проектувальника включити його в документацію, тобто додати пом’якшувач як у проект системи водопостачання, так і в проект системи каналізації.
Перед закладанням фундаменту в приміщенні, де розташований головний кран холодної води (зазвичай це котельня або підсобне приміщення), варто продумати відведення в каналізацію. Чому це важливо? З пом’якшувача води виходять два шланги, котрі ідуть до каналізації: шланг промивної води регенерації а також шланг переливу з розсільного бака. Якщо в першому регенерована вода тече під тиском і навіть якщо злив в каналізацію значно віддалений від пом’якшувача або розташований над ним до 2 м, це не буде проблемою, то в другому шлангу вода тече самопливом і злив в каналізацію повинен бути поруч. Його не можна розташовувати вище рівня пом’якшувача води. При неможливості виконання цієї умови потрібно проконсультуватися з постачальником.
Крім того, що пристрій встановлюється на вводі холодної води в будівлю і вимагає підключення до каналізації, він також повинен мати електроживлення (необхідне для роботи клапана управління та електроніки). Тому слід запланувати установку електричної розетки в тому місці, де встановлено пом’якшувач води.
У випадку з квартирою пом’якшувач води можна встановити в коморі, в передпокої, на кухні або у ванній кімнаті, попередньо підготувавши водопровідну інсталяцію. Важливо, щоб пом'якшувач був встановлений за лічильником холодної води. Зазвичай він знаходиться в спеціальному ящику, розташованому на сходовій клітці. Звідти в підлозі проводиться водопровід до квартири.
Про підготовку водопровідної і каналізаційної системи для пом’якшувача води варто задуматися тоді, коли в квартирі ще немає стяжки підлоги і монтуються гідротехнічні лінії. Тоді ми можемо домовитися із забудовником як до, так і під час будівництва квартири щодо зміни планування, що полегшить установку пом’якшувача води. На цьому етапі ви можете попросити забудовника прокласти водопровідні і каналізаційні системи таким чином, щоб можна було без проблем встановити пом’якшувач води. Якщо забудовник не прийме ваше прохання, ви можете звернутися до монтажної компанії або компанії з водопідготовки з проханням підготувати відповідну модифікацію водопровідної системи в квартирі.
Детальніше про установку пом'якшувача в квартирі ви дізнаєтеся з відео:
У більшості випадків встановлення пом’якшувача води також можливе у відремонтованій квартирі, але це вимагає технічної консультації з компанією з водопідготовки та може спричинити додаткові витрати через необхідність модифікації систем.