Видано 12/05/2022
Чи знаєте ви, що якість води впливає на якість прання? Жорсткі та грубі тканини, залишки порошку на одязі та ще видимі плями – це наслідки прання у жорсткій воді.
Жорстка вода характеризується підвищеним вмістом іонів кальцію та магнію. Чим їх більше, тим вища жорсткість води. Яке значення жорсткої води у контексті прання?
Насамперед, у воді з високим ступенем жорсткості миючі засоби гірше розчиняються і тому менш ефективні. Миючі засоби замість видаляти плями з тканин, накопичуються на них, залишаючи одяг незадовільним. Щоб позбутися бруду при пранні в жорсткій воді, часто доводиться використовувати більшу кількість порошків та інших засобів, і підвищувати температуру води при пранні, що, на жаль, погано позначається на багатьох тканинах.
У жорсткій воді також складніше вимити залишки миючих засобів із тканин, які часто проявляються на одязі. В результаті після вилучення з пральної машини білизни, випраної в жорсткій воді, наші очі бачать плями у вигляді світлого осаду або розводів. Прання у твердій воді також може призвести до додавання жовтого або сірого відтінків тканин.
Мінерали жорсткої води та залишки миючих засобів прилипають до тканин під час прання, роблячи їх грубішими та жорсткішими. Часто тоді ми використовуємо більше ополіскувача. Однак замість м'яких, приємних на дотик тканин ми отримуємо більшу витрату кондиціонера, при цьому ефект все одно не зовсім задовільний.
Прання в жорсткій воді також може спричинити передчасне псування одягу, що проявляється не лише у появі сірого відтінку. Вода з жорсткістю від 6 мг-екв/л також може послабити волокна тканин, особливо делікатних, що призведе до їх стирання або розриву. В результаті на одязі можуть з'явитися дірки.
Ми часто не знаємо, з якою водою маємо справу у нашому будинку. Щоб перевірити, чи з наших кранів тече жорстка вода, рекомендується виконати просту перевірку тест-смужкою. Смужки для перевірки води на жорсткість коштують недорого, і вони швидко дадуть нам відповідь на питання, жорстка вода в будинку чи м'яка. Якщо ми хочемо дізнатися рівень жорсткості води, варто обзавестися краплинним тестом. Також це дозволить швидко визначити, скільки саме градусів жорсткості має вода і ухвалити рішення про подальші дії, пов'язані з можливим покращенням її якості.
Ефективним способом пом'якшення води в будинку з її підвищеною жорсткістю є встановлення пом'якшувача води. Пом'якшувач води - це пристрій, що видаляє з неї іони кальцію та магнію, замінюючи їх іонами натрію. В результаті до точок водозабору в будинку потрапляє правильно пом'якшена вода.
М'яка вода забезпечує більш ретельне прання та полоскання тканин. Завдяки правильно пом'якшеній воді вони також залишаються м'якими та приємними на дотик. М'яка вода також дозволяє заощаджувати на миючих засобах (може заощадити до 60%). У правильно пом'якшеній воді порошки, капсули, миючі засоби розчиняються набагато краще, а їхня ефективність вища, ніж у жорсткій воді.
Хоча придбання пристрою для пом'якшення води – це чимала інвестиція, вона, безумовно, окупиться не лише щодо прання. Пом'якшувач захистить пральну машину та інші пристрої, що стикаються з водою, від утворення вапняного нальоту та передчасного зносу. Він також запобігає утворенню обтяжливих відкладень накипу на сантехніці та посуді. Він також захищає шкіру та волосся від шкідливого впливу жорсткої води.