Чи впливає жорстка водопровідна вода на ризик появи екземи у немовлят?

Чи впливає жорстка водопровідна вода на ризик появи екземи у немовлят?

Видано 15/07/2016

Жорстка вода може підвищити ризик екземи у немовлят. Про це вказує недавнє дослідження, проведене британськими вченими, опубліковане 28 квітня 2016 року у журналі «Алергія та клінічна імунологія».

Вода та екзема

Екзема - хронічне захворювання шкіри, яке викликає свербіж та висипання. Дослідження включало 1300 дітей віком 3 місяців і проходило у Великій Британії. Вчені досліджували жорсткість води та вміст хлору у водозаборах, де жили діти.

Як впливає жорстка вода на дитину?

Дослідження показало, що серед дітей, що мешкають у районах із жорсткою водою, ймовірність появи екземи збільшилася до 87%.

«Зростаюча кількість доказів, на яких ми ґрунтували наше дослідження, вказує на зв'язок між впливом жорсткої води та ризиком розвитку екземи в дитячому віці», - каже провідний автор дослідження доктор Карстен Флор з Інституту дерматології Королівського коледжу Лондона.

Мета дослідження полягала не в тому, щоб довести причинний зв'язок, тому необхідні подальші дослідження, щоб дізнатися більше про цю очевидну кореляцію, - додає Флор.

Жорстка водопровідна вода... що робити?

 «Ми готуємося перевірити, чи установка пом'якшувачів води ще до народження дитини в будинках з високим рівнем ризику може знизити ризик екземи і що зниження вмісту хлору у воді принесе додаткові переваги», - розповідає Флор у прес-релізі.

Попередні дослідження показали зв'язок між жорсткістю води та ризиком екземи у дітей шкільного віку. Це перше дослідження, що підтверджує таку ж кореляцію по відношенню до немовляти, - кажуть вчені.

Джерело: https://www.drugs.com/news/hard-tap-water-linked-eczema-babies-61467.htmlНазад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності