Залізо у воді зі свердловини – як позбутися його надлишків?

Залізо у воді зі свердловини – як позбутися його надлишків?

Видано 16/08/2022

Залізо у воді зі свердловини – як позбутися його надлишків?

Згідно з постановою міністра охорони здоров'я Польщі, наприклад, як і в Україні, кількість заліза у воді не повинна перевищувати 0,2 мг Fe/л. На жаль, вода зі свердловини зазвичай містить набагато більше заліза, ніж дозволено стандартом.

Як дізнатися, чи містить вода із свердловини багато заліза?

 • Металевий присмак та запах, а також жовтуватий або помаранчевий колір можуть бути видимими та відчутними симптомами високого вмісту заліза у воді зі свердловини.
 • Надлишок заліза також може проявлятися у вигляді важких для видалення, непривабливих коричневих плям, наприклад, на ванні або умивальнику

brudna woda z kranu

 • Підвищена кількість заліза може призвести до появи жовтих плям на одязі після прання у воді з власного джерела.
 • Вода із залізом також може зіпсувати смак страв та напоїв, приготованих з її допомогою.
 • Занадто високий вміст заліза у воді – це не лише «естетична» проблема. Вода з підвищеним вмістом цього елемента також може стати причиною проблем з водопровідною системою і побутовими приладами, що контактують з нею.
 • Залізний шлам, що осідає з води, в т.ч. зменшує прохідний переріз у трубах, прискорює корозію, що може призвести до аварії.
 • Залізний шлам також може скоротити термін служби побутової техніки

zarosnieta rura

Що робити, якщо ви підозрюєте, що кількість заліза у воді зі свердловини занадто висока?

 1. Першим кроком у вирішенні проблеми надмірного вмісту заліза у воді є її аналіз. Точне визначення складу води дозволить вибрати відповідний метод видалення надлишків заліза.
 2. Після отримання результатів аналізу води для підбору водопідготовки від лабораторії необхідно звернутися до фахівця, який на підставі отриманого аналізу води підбере відповідну систему.

Кожне власне джерело води індивідуальне, потребує індивідуального підходу, великих знань та досвіду спеціаліста, тому підбір пристрою слід довірити професіоналам.

probka i wyniki badan

Контакт авторизованих партнерів EcoWater, які запропонують відповідне рішення з урахуванням властивостей води, можна знайти в розділі «Контакти/Де купити». Це фахівці в галузі водопідготовки, фахівці з професійного підбору систем, монтажу та професійного гарантійного та післягарантійного сервісу пристроїв по всій країні.

Способи видалення надлишку заліза з води власної свердловини

Є кілька способів вирішити проблему надлишку заліза у воді. Вибір відповідного методу залежить від кількох факторів, у тому числі:

концентрація заліза та супутнього марганцю, рН води, її запах, окислюваність, каламутність та наявність іону амонію.

Ось чому так важливо, щоб вибору відповідного методу знезалізнення передував аналіз проби води.
Знезалізнення води здійснюється, у тому числі, хімічним методом або методом із попередньою аерацією води.

Найбільш часто обираним і найбільш очевидним способом зниження вмісту заліза в свердловинній воді є метод попередньої аерації. Це безпечно, тому що не використовує жодних хімічних речовин для регенерації.

eXPERT close up 2

Які фільтри для знезалізнення вибрати?

У пропозицію EcoWater входять три фільтри для видалення заліза:

 • Фільтри EcoWater eXPERT OXY 700 та eXPERT Iron 700 є універсальними пристроями, які можна адаптувати під конкретний випадок. Ці пристрої постачаються без фільтруючого матеріалу, завдяки чому партнер EcoWater може вибрати технологію, адаптовану до конкретної води та умов.
 • Фільтр знезалізнення eXPERT OXY 700+, у свою чергу, в заводських умовах оснащений активним цеолітовим фільтруючим матеріалом, при проходженні через нього аерованої води ефективно окислюється і потім видаляється залізо, марганець і сірководень - найпоширеніші проблеми, що виникають у свердловині. Ця система усуває необхідність зовнішніх аераційних пристроїв та клопоту з хімікатами, що спрощує систему та її монтаж та не потребує додаткових витрат.

Назад до всіх новин

Цей сайт використовує файли-куки. Додаткова інформація в Політиці Конфіденційності